Dámské kabelky pod lupou

Kabelky

Kabelka je označována jako středně velké až velké zavazadlo, případně módní doplněk, který používají především ženy k uschovávání osobních věcí nebo různých cenností. Poprvé se termín kabelka použil v polovině devatenáctého století ve starověkém Egyptě. Tehdy ještě nebyly kapsy na oděvech, proto si lidé vyráběli opasky, na které si věšeli různé vaky podobné dámským kabelkám, do kterých si převážně ženy dávaly voňavé předměty. Přišla doba tzv. širokých sukní a s nimi doba kabelek, jak je známe dnes. Dnes se kabelky vyrábějí v dokonalém množství stylů a materiálů. Můžete si vybrat například z nepromokavého plátna, umělé hmoty a syntetické plazí kůže. Módní návrháři přicházejí i s trendy, jako jsou mužské kabelky, které se setkávají s velikou oblibou převážně ve velkých městech.

společenská kabelka
společenská kabelka

Dámské kabelky

Dámské kabelky jsou nezbytnou součástí šatníku. Většina žen by bez kabelky neopustila domov a cítí se bez ní nesvá. Do dámské kabelky si každá žena schová celý svůj svět. Můžete si vybrat mezi malou nebo velkou kabelkou podle toho, co si do ní přejete dát. Samozřejmě si také můžete vybrat dle barvy, ceny, materiálu nebo objemu interiéru. Pokud nevíte, jakou kabelku správně nosit, pak tu pro vás máme typy. Pokud bude kabelka hlavním barevným prvkem vašeho outfitu, pak je jen na vás, jestli si ji sladíte s botami, stejně nalakovanými nehty nebo ji necháte vyniknout a zvolíte oblečení například v černé, šedé nebo béžové barvě.

Pokud rády chodíte v černé barvě, pak není nic jednoduššího, než outfit doplnit barevnou kabelkou. Ta připadá v úvahu i tehdy, když máte rádi extravaganci. Skvěle vypadá například růžová kabelka s bílým tílkem, béžovými kalhotami, modrým sakem a modrými balerínami. Také pokud jste stejně vášnivé ve sbírání kabelek, jako ostatní ženy, pak neváhejte a běžte nakupovat. Levná kabelka do tisícovky vždy potěší.

Kabelky s.Oliver

Dámské kabelky s. Oliver jsou nepostradatelnou schránkou na naše životně důležité propriety. Místem, kam můžete bezpečně schovat klíčky od svého auta, bytu i kanceláře, mobilní telefon, diář i doklady. Určitě jste si všimly, že letošní léto fandí barvám ve veselých odstínech zvýrazňovačů. Jste-li vášnivé následovnice nových trendů, pár kousků vám určitě nesmí chybět. Můžete si vybrat z veliké kolekce barev, jako například svítivě růžová, zelená, oranžová nebo žlutá. Je jen na vás, jakou si vyberete. Můžete si být jistá, že zaručeně přilákáte pozornost ostatních.

 Kabelky Calvin Klein

Dámské kabelky Calvin Klein jsou nejen značkou luxusu, ale i kvality. Proto se jejich cena pohybuje v nemalých částkách. Každá žena chce vypadat luxusně. A látkové kabelky s monogramem cK určitě každému outfitu dodají nádech jedinečnosti a přepychovosti.

Jenže ne všechny ženy si mohou dovolit za takovou kabelku dát 5000kč. I v takovém případě se však dá nějaká ta značková kabelka získat. Hledejte v různých výhodných nabídkách na internetu, například na slevových serverech či v rámci speciálních akcí, ale pozor na takzvané fejky, tedy plagiáty značkových kabelek.

Kabelky Tommy Hilfinger

Dámská kabelka Tommy Hilfinger je vhodná pro každou ženu, která se cítí mladá. Tato značka patří k nejoblíbenějším a nejpopulárnějším vůbec. Jedná se o jednoduchý a elegantní americký styl. Tato móda je svěží a příjemná. Kromě kabelek se tato značka může pochlubit i oblečením, hodinkami, pásky, botami, parfémy a jinými módními doplňky. Tommy Hilfinger jako svůj zdroj uvádí půvab a krásu, ta ho také dostala na vrchol. Od roku 1994 je pro všechny mladé lidi tzv. cool návrhářem. Spolupracuje s Rolling Stones, Britney Spears, Aaliyah nebo s Beyoncé. Narodil se v roce 1951. Tato značka byla založena v roce 1984.

Dámské kabelky Michael Kors

Dámská kabelka Michael Kors se věnuje butikovým i outletovým kabelkám. Tyto dámské kabelky se dělí na tři řady. První řada je nejvyšší třída, která se v obchodech objevuje minimálně. Druhá řada jsou butikové kabelky vysoké kvality a třetí řada jsou outletové kabelky. Michael Kors používá velmi kvalitní materiály. Pokud má být kabelka kožená, pak je vyrobena z velmi kvalitní kůže, ta bývá speciálně ošetřená, voděodolná. Dámská kabelka by neměla být cítit chemickým pachem, který tvoří lepidla a umělý materiál. Šití je potřeba věnovat velikou pozornost. Co se týče kvality, šití musí být pevné, rovné, naprosto rovnoměrné, aby steh nebyl křivý. Kovové doplňky jsou buď ve zlaté, nebo ve stříbrné barvě, bývají masivní, těžké a na některých je vyražená značka. Kabelky bývají díky použitým materiálům dost těžké, pokud je kabelka moc lehká, nejspíš se jedná o padělek. Kabelky mají také DATA CODE, což je malý lísteček zastrčený uvnitř kabelky. Někdy je potřeba ji obrátit naruby, abyste ho našly, ale má ho.

Luxusní kabelky Prada

I známá módní značka Prada nabízí mnoho typů kabelek. Její materiál je z velmi luxusních a vzácných materiálů, a to z několika druhů. Každý z materiálů se vyznačuje svými unikátními vlastnostmi. Šití by mělo být pevné, rovné, nikde žádné nepravidelnosti, nesmí se nikde párat nebo být uvolněné. Prada má drobnější krátký steh. Logo vpředu je důležitým poznávacím znakem, proto je mu třeba věnovat zvýšenou pozornost. Písmena musí být maximálně souměrná. Písmenko „R“ je také důležité, jeho pravá nožička musí být mírně prohnutá. Také si dejte veliký pozor na mezery mezi písmeny. První a poslední písmeno je k ostatním písmenům blíže, takže prostřední písmena mají od sebe větší vzdálenost. Prada dodává kabelky v balení s kartičkou autenticity. Tuto kartičku byste si měly pečlivě uložit, protože kdybyste chtěly kabelku v budoucnu prodat, prokážete tak její originalitu.

Kabelky přes rameno

Každá žena by měla ve svém šatníku mít co nejvíce kabelek různých značek, barev nebo materiálů, které střídá podle příležitosti. Nevybíráme je jen podle módních trendů, ale měly by reprezentovat i náš osobní styl. Kabelky přes rameno patří mezi čím dál tím víc oblíbená zavazadla. Jsou jak dělané na cesty vlakem, letadlem, autobusem, do školy, ale i do práce. Můžete si do nich uložit třeba notebook, učebnice, sešity, mp3 přehrávač, telefon a další potřebné věci. Další výhodou těchto kabelek je nastavitelný pásek podle vaší výšky tak, aby vám perfektně držela a nepadala z ramena.

kabelky přes rameno
kabelky přes rameno

Levné kabelky

Vzdycháte při pohledu na krásnou kabelku, ale když uvidíte její cenu, vyrazí vám dech? Raději si koupíte více levných kabelek místo toho, abyste investovala do jedné dražší? Pak jsou tu dámské kabelky, které seženete za nízkou cenu, ale ohromí stejně, jako byste za ní dala majlant. Většina totiž vypadá tak luxusně, jako by snad pocházely z předražených obchodů.

Bílá kabelka

Vše má své pro a proti stejně tak, jako bílá kabelka. 80% žen by si tuto barvu nekoupilo z důvodu, že je bílá barva velice nepraktická. Pomalu si ji ani nemůžete nikam položit, aniž by se Vám hned neušpinila. Některé ženy uvádí, že jsou prasátka, a proto si bílou kabelkou koupit nemohou. Jiné zase všeobecně bílou barvu přímo zbožňují. A další je sbírají jen proto, že si o sobě myslí, že jsou „kýčařky“. Je pravda, že když máte třeba bílý top, svetřík, koženou bundu nebo džíny, tak se k tomu bílá kabelka přímo hodí.

bílá kabelka
bílá kabelka

Černá kabelka

Černá kabelka, to není jen elegantní módní doplněk. Žena, která si vybere černou kabelku, vyjadřuje svůj styl. Je sebejistá a ví, co chce. Hlavním důvod, proč prodej černých kabelek dominuje, je jednoduchý, černá kabelka je praktická. Černá spolu s hnědou kabelkou patří mezi nejoblíbenější. Jsou nejen elegantní, ale díky těmto barvám se stávají univerzální, takže se hodí ke všem botám, šatům nebo i jiným módním doplňkům.

černá kabelka
černá kabelka

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *